Wątroba to narząd, o który trzeba dbać

Wątroba jest narządem, na który powinniśmy zwracać szczególną uwagę ze względu na istotne funkcje, jakie pełni. Bierze udział w detoksykacji organizmu, czyli usuwaniu toksyn i nagromadzonych zanieczyszczeń. W tym narządzie magazynowane są zasoby glukozy.

Choroby wątroby są to wszystkie jej zaburzenia. Od schorzeń wywołanych alkoholem, przez uszkodzenia polekowe, po wirusowe zapalenie wątroby. Poważne choroby wątroby mogą spowodować zaburzenia organizmu. W początkowym stadium schorzenia nie ma żadnych objawów. Dopiero kiedy wątroba jest uszkodzona w 75% następuje pogorszenie jej funkcjonowania. Jest to o tyle niebezpieczne, że bardzo często kończy się przeszczepem. Oczekujących na ten zabieg w Polsce jest bardzo dużo i z każdym rokiem lista oczekujących się wydłuża. Tym, co ma najgorszy wpływ na wątrobę jest: alkohol, niektóre leki, wirusy, jak również toksyny w pożywieniu. Choroby wątroby leczy hepatolog. Bez wcześniejszego skierowania do tego lekarza powinien się zgłosić ten kto odczuwa: przewlekłe zmęczenie, nudności, nieprzyjemne odbijanie, zażywa leki, które mogą mieć działanie hepatotoksyczne. Do tego na pewno osoba, która zaobserwowała u siebie zażółcenie skóry lub twardówek oczu.

Istnieje mnóstwo powodów, dla których trzeba i warto dbać o wątrobę. Kiedy pojawią się z nią jakieś problemy, będzie naprawdę trudno wydostać się z tych kłopotów zdrowotnych. Wówczas pojawi się konieczność zastosowania pewnych leków. O niektórych można dowiedzieć się ze strony http://essentiale.pl/najczestsze-choroby-watroby.