Romantyczny Paryż nocą

Wiele miast Europy znacznie ciekawiej zwiedza się nocą niż za dnia. Do takich miast oprócz wielu włoskich miast można zaliczyć Paryż. Niewątpliwe Paryż jest jednym z tych miast, które najchętniej odwiedzane są w celu spędzenia wolnego czasu w romantycznej atmosferze.

W nocy w Paryżu najciekawsze są te miejsca, które zostały specjalnie oświetlone, co tworzy wyjątkowe feerie barw łączące się z wyjątkową architekturą paryską. Do takich miejsc niewątpliwe można zaliczyć rejon Sekwany, która szczególnie w rejonie północnego nabrzeża jest wyjątkowym miejscem do nocnym spacerów. Jest to również miejsce na wykonanie wyjątkowych zdjęć.
Montmarne to znów miejsce, które pozwala zrealizować wędrówkę brukowanymi ulicami. Dzielnica na wzgórzu jest również miejscem tętniącym nocą ze względu na liczne kawiarnie, restauracje, w których wolny czas spędza zarówno mnóstwo turystów, jak też Paryżan. Jednocześnie ze względu na położenie na wzgórzu Montmare zapewnia również możliwość zobaczenia Paryża z wyjątkowej perspektywy.
W czasie nocnej podróży oczywiście trudno jest również pominąć okolice Luwru. To miejsce, które jest bardzo popularne wśród turystów nawet w przypadku nocnych spacerów. Nocą place Luwru wyjątkowo się prezentują a jednocześnie można swobodnie poruszać się ogólnodostępnymi placami jak wewnętrzny plac Luwru zwany dziedzińcem Napoleona. Nocne oświetlenie specjalnie skonstruowane z wykorzystaniem niskich latarni w połączeniu z symetrycznie zrealizowanymi sadzawkami oraz wyjątkową architekturą budynków w postaci nietypowych kamienic tworzą wyjątkową atmosferę.