Obsługa kantoru przeznaczonego dla klientów indywidualnych

Klienci indywidualni, którzy często posługują się obcymi walutami i chcą dokonywać ich wymiany po najlepszych kursach mogą korzystać z kantoru przypisanego do ich konta bieżącego. Natomiast osoby spoza banku będą musiały najpierw założyć Konto Idealne, aby móc złożyć wniosek o uzyskanie dostępu do punktu wymiany walut obsługiwanego w sposób internetowy.

Należy podkreślić, że posiadanie tego rodzaju rachunku rozliczeniowego, jakim pozostaje Konto Idealne, jest bardzo korzystne dla klientów dokonujących międzynarodowych transakcji finansowych, ponieważ w pełni darmowy sposób zapewnia ono dostęp do podstawowych usług bankowych, nie tylko do wspomnianego już kantoru, ale też do kont walutowych, których można posiadać nie więcej niż dziesięć.

Po zaakceptowaniu umowy o prowadzenie internetowego punktu wymiany środków posiadanych w obcych walutach będzie można codziennie do godziny siedemnastej wyszukiwać najbardziej korzystnych kursów i zawierać transakcje.

Trzeba więc pamiętać, że kantor przypisany do konta bieżącego nie jest dostępny przez całą dobę w przeciwieństwie do samej platformy Idea Cloud. Nie zmienia to jednak faktu, że możliwość wymiany dziesięciu najczęściej posiadanych przez Polaków walut w sposób internetowy otwiera przed klientami banku możliwość aktywnego inwestowania posiadanych przez nich pieniędzy.

Gwarancja natychmiastowej realizacji złożonej w kantorze transakcji pozwala na podejmowanie bezpiecznych decyzji inwestycyjnych. Informacje na ten temat można przeczytać na stronie https://www.ideabank.pl/.