Nowoczesny salon w stylu eko

Styl eko, a więc wystrój wnętrza nawiązujący do przyrody, przypadnie do gustu wszystkim, którzy cenią sobie prostotę i naturalność. Wiele wnętrz rustykalnych czy skandynawskich to właśnie projekty w tym stylu. Jakie są jego główne założenia?

Jeśli chcemy mieć nowoczesny salon w stylu eko, powinniśmy kierować się prostymi zasadami: wykorzystywać jak najwięcej materiałów naturalnych, takich jak drewno czy kamień, a także – chroń środowisko. Jak zatem urządzić salon? Mamy wiele możliwości. Poszukując wyposażenia, mebli, tapet do salonu, powinniśmy pamiętać, by ich kolorystyka była stonowana oraz by dobrze komponowały się z elementami drewnianymi, które są tu właściwie niezbędne. Wszelkie elementy wykonane z kamienia są jak najbardziej warte rozważenia.

Ściany możemy również zaaranżować tak, by przypominała cegłę. Salon, który służył będzie nam głównie do wypoczynku i przyjmowania gości, powinien być nie tylko przytulny, ale również funkcjonalny. Zatroszczmy się o wykorzystanie przestrzeni i dobrze zaplanujmy ustawienie mebli. Zadbajmy również o odpowiednie oświetlenie. Poszukajmy takich żyrandoli do salonu, które będą dobrze wpisywać się w nasz projekt. Możemy również rozważyć zamontowanie bocznego oświetlenia, które będzie stonowane i nada aranżacji salonu niepowtarzalnego klimatu.

Nie powinniśmy przesadzać z dekoracjami, ale kamienna donica i kwiaty mogą w kapitalny sposób podkreślić naturalny charakter wystroju. Więcej informacji na temat urządzania salonu w stylu eko przeczytasz na http://www.miastokobiet.pl/aranzacja-wnetrz-w-stylu-eko/.