Diagnostyka nietrzymania moczu u mężczyzn

14Różne formy nietrzymania moczu u mężczyzn mogą być dla nich bardzo uciążliwe. Nieważne, czy takie nietrzymanie moczu rzadziej przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu czy jednak powoduje, że trzeba zakładać specjalne produkty higieniczne, to jednak utrzymanie codziennej higieny przy tym schorzeniu może być bardzo trudne. Jednocześnie sama diagnostyka nietrzymania moczu bywa bardzo trudna.

Nie zawsze nietrzymanie moczu u mężczyzn jest diagnozowane w odpowiednio szybki sposób. Dzieje się tak dlatego, że mężczyźni u których występuje nietrzymanie moczu niechętnie przyznają się do niego i nie chcą wykonywać wszystkich badań zleconych im przez lekarza. Dlatego czasami zgłaszają się do niego zbyt późno, a dodatkowo krępują się podczas zadawania pytań dotyczących rozmiarów ich dolegliwości. Jednak trzeba pamiętać, że dla lekarzy pracujących w przychodniach różne przypadki medyczne, nawet te krępujące dla pacjentów są niczym szczególnym i podchodzą oni do swojej pracy w profesjonalny sposób.

Jednymi z pierwszych badań wykonywanych u mężczyzn z nietrzymaniem moczu (http://www.tena.pl/profesjonalisci/centrum-kompleksowej-obslugi-problematyki inkontynencji/rodzaje-i-przyczyny-inkontynencji/inkontynencja-u-mezczyzn/) są badania urologiczne. Zwykle pozwalają one stwierdzić jaka jest przyczyna nietrzymania moczu i w jaki sposób można ją leczyć lub jej zapobiegać. Zdarza się jednak, że przyczyną takiego nietrzymania moczu jest przebieg różnych chorób neurologicznych, dlatego podstawowe badania uzupełniane są o badania rezonansem magnetycznym i zwykłe badania neurologiczne. Pozwala to na pełnie zdiagnozowanie przyczyn nietrzymania moczu i zamianę doraźnej pomocy na bardziej specjalistyczną.