Artroskopia kolana a znieczulenie

kolana-a-znieczulenieKażdy zabieg wiąże się z bólem, a przynajmniej tak się kojarzy osobom, które chcą mu się poddać. Dlatego, kiedy ktoś rozważa artroskopię kolana, w pierwszej kolejności zastanawia się, czy to będzie bolało. Niektórzy boją się, że sam zabieg będzie wyjątkowo bolesny, a do tego jeszcze dojdzie ból po zabiegu. W rzeczywistości jest zdecydowanie lepiej.

Otóż artroskopia kolana przebiega pod znieczuleniem ogólnym lub rdzeniowym. Wobec tego w momencie, gdy skóra w okolicach kolan jest rozcinana, a także gdy w otwory są wprowadzane narzędzia niezbędne do przeprowadzenia zabiegu, pacjent nic nie odczuwa. Może jedynie czuć dyskomfort psychiczny. Z kolei po zabiegu przeprowadzonym daną metodą też nie musi obawiać się zbyt dokuczliwego bólu, ponieważ nie jest on tak silny, jak się wydaje. Co więcej, pacjent może zażywać tabletki przeciwbólowe.

https://www.tourmedica.pl/blog/artroskopia-kolana-cena-zabiegu-w-polsce-i-za-granica/

Ogólnie rzecz ujmując, po takim zabiegu pacjent dość szybko wraca do zdrowia. Dlatego nie ma czym się przejmować. Należy podkreślić, że dana metoda jest jedną z najlepszych w zakresie leczenia dolegliwości związanych z kolanami. Wielu ludzi decyduje się właśnie na ten wybór, ale niektórzy wciąż mają pewne wątpliwości. Warto wybrać się do lekarza, który zajmuje się wykonywaniem tego rodzaju zabiegów, aby pozyskać szczegóły w danym zakresie. Najważniejsze jest to, że istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia i sam zabieg nie boli. Tego na pewno nie trzeba się obawiać. Jedynie znieczulenie może być dość nieprzyjemne, ale to by było już wszystko.